Székelyföld Napok - Programok
napok  13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   ... 

Október
13
Péntek
Hagyományos és helyi termékek őszi kiállítása és vására

Csíkszereda
| Csíkszereda, Szabadság tér

Hargita Megye Fejlesztési Ügynöksége, Hargita Megyei Művészeti Népiskola, Romániai Méhész Egyesület Hargita megyei szervezete

Október
13
Péntek
XII. Nemzetiségi Színházi Kollokvium

Gyergyószentmiklós
| Gyergyószentmiklós, Figura Stúdió Színház

Figura Stúdió Színház, FiguraTársaság, Hargita Megye Tanácsa, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
13
Péntek
“Indulj el egy úton... ” Kallós Zoltán életművét összegző kiállítás

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
13
Péntek
A Prisma Fotóklub kiállítása

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
13
Péntek
V. Hargitai Szalon - Létformák - kiállítás

Csíkszereda
| Megyeháza Galéria

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Kulturális Központ, Megyeháza Galéria, Cultura Nostra Egyesület, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
13
Péntek
VII. Mária Út Konferencia “Zarándoklat mint a lelki-testi megújulás eszköze!”

Csíksomlyó
| Csíksomlyó, Jakab Antal Ház - Caritas

Erdélyi Mária Út Egyesület Társszervezők: Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Kulturális Központ, Csíkszereda Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa

Október
13
Péntek
CSÁSZ Kupa - Nemzetközi minifoci-bajnokság

Csíkszereda
| A Csíkszeredai Szociális Szolgáltatási Központ multifunkcionális sportpályája

Haragita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság - Csíkszeredai Szociális Szolgáltatási Központ

Október
13
Péntek
Legendák kertjében -táncjáték a Bekecs Néptáncegyüttes előadásában

Gyergyóremete
10:00 | Gyergyóremete, Művelődési Ház

Bekecs Néptáncegyüttes

Október
13
Péntek
Székelykapuk napja - A kapumentés szolgálatában

Máréfalva
10:00 | Máréfalva, Kultúrotthon

Haáz Rezső Múzeum Hargita Megyéért Egyesület Kőlik Hagyományőrző Művelődési Egyesület

Október
13
Péntek
Legendák kertjében - táncjáték a Bekecs Néptáncegyüttes előadásában

Gyergyóremete
10:00 | Gyergyóremete, Művelődési Ház

Bekecs Néptáncegyüttes

Október
13
Péntek
Szent László nyomában Székelyföldön - játékos könyvtári foglalkozás

Csíkszépvíz
13:00 | Csíkszépvíz Községi Könyvtára

Hargita Megye Tanácsa, Kájoni János Megyei Könyvtár Társszervező: Csíkszépvíz Községi Könyvtára

Október
13
Péntek
30 év - 30 dal - a ROLE zenekar évfordulós koncertje

Gyimesfelsőlok
13:00 | Gyimesfelsőlok, Kultúrotthon

Agora Alapítvány, Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Kulturális Központ

Október
13
Péntek
Szent László nyomában Székelyföldön - játékos könyvtári foglalkozás

Gyimesfelsőlok
8:30 | Gyimesfelsőlok Községi Könyvtára

Hargita Megye Tanácsa, Kájoni János Megyei Könyvtár Társszervező: Gyimesfelsőlok Községi Könyvtára

Október
14
Szombat
Hagyományos és helyi termékek őszi kiállítása és vására

Csíkszereda
| Csíkszereda, Szabadság tér

Hargita Megye Fejlesztési Ügynöksége, Hargita Megyei Művészeti Népiskola, Romániai Méhész Egyesület Hargita megyei szervezete

Október
14
Szombat
XII. Nemzetiségi Színházi Kollokvium

Gyergyószentmiklós
| Gyergyószentmiklós, Figura Stúdió Színház

Figura Stúdió Színház, FiguraTársaság, Hargita Megye Tanácsa, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
14
Szombat
Barlangász tábor

Vasláb
| Vasláb, Súgó-barlang

Hargita Megye Tanácsának Hegyi és Barlangimentő Közszolgálata - barlangimentő csapat

Október
14
Szombat
Iskolák közötti tájékozódási verseny Maroshévíz

Maroshévíz
| Maroshévíz, Tárnyica (Tarniţa) csúcs

Hargita Megye Tanácsának Hegyi és Barlangimentő Közszolgálata - maroshévízi hegyimentő csapat

Október
14
Szombat
Amatőr Színjátszók Találkozója

Csíkszentmihály
| Vacsárcsi, Csíkszentmihály község

Csíkajnádi Szent István Szervezet

Október
14
Szombat
“Indulj el egy úton... ” Kallós Zoltán életművét összegző kiállítás

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
14
Szombat
A Prisma Fotóklub kiállítása

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
14
Szombat
XI. Híres Szárhegyi Káposztavásár és Fesztivál

Gyergyószárhegy
| Gyergyószárhegy, Vásártér

Torzsások Kulturális és Turisztikai Egyesülete, Gyergyószárhegy Önkormányzata

Október
14
Szombat
V. Hargitai Szalon - Létformák - kiállítás

Csíkszereda
| Megyeháza Galéria

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Kulturális Központ, Megyeháza Galéria, Cultura Nostra Egyesület, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
14
Szombat
VII. Mária Út Konferencia “Zarándoklat mint a lelki-testi megújulás eszköze!”

Csíksomlyó
| Csíksomlyó, Jakab Antal Ház - Caritas

Erdélyi Mária Út Egyesület Társszervezők: Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Kulturális Központ, Csíkszereda Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa

Október
14
Szombat
Szent László nyomában

Bögöz
11:00 | Bögöz, református templom

Arany Griff Rend, Civil Kurázsi Egyesület, Székelyföldi Legendárium, Hargita Megye Tanácsa

Október
14
Szombat
Képzőművészeti és kézműves gyerekfoglalkozás

Gyergyószárhegy
14:00 | A gyergyószárhegyi kultúrotthon Cika terme

Hargita Megye Tanácsa, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
14
Szombat
Esszencia - Válogatás Közép-Erdély táncaiból

Gyergyószárhegy
16:00 | Gyergyószárhegy, Vásártér

Bekecs Néptáncegyüttes

Október
14
Szombat
Székelyföld madártávlatból - Fodor István fotókiállítása

Gyergyószárhegy
17:00 | A gyergyószárhegyi kultúrotthon Cika terme

Hargita Megye Tanácsa, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
14
Szombat
Dr. Zsidó Ferenc: Simogatórium című szatírjáték - színházi előadás

Székelykeresztúr
19:00 | Székelykeresztúr, Művelődési ház

Pódium színtársulat, ATA, Székelykeresztúr Város Önkormányzata

Október
14
Szombat
Szépvízi káposztavágás és vásár

Csíkszépvíz
8:00 | Szépvíz, Nád-dűlő

Szépvíz Község Polgármesteri Hivatala, Szépvízért Egyesület

Október
15
Vasárnap
XII. Nemzetiségi Színházi Kollokvium

Gyergyószentmiklós
| Gyergyószentmiklós, Figura Stúdió Színház

Figura Stúdió Színház, FiguraTársaság, Hargita Megye Tanácsa, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
15
Vasárnap
Barlangász tábor

Vasláb
| Vasláb, Súgó-barlang

Hargita Megye Tanácsának Hegyi és Barlangimentő Közszolgálata - barlangimentő csapat

Október
15
Vasárnap
Iskolák közötti tájékozódási verseny Maroshévíz

Maroshévíz
| Maroshévíz, Tárnyica (Tarniţa) csúcs

Hargita Megye Tanácsának Hegyi és Barlangimentő Közszolgálata - maroshévízi hegyimentő csapat

Október
15
Vasárnap
Amatőr Színjátszók Találkozója

Csíkszentmihály
| Vacsárcsi, Csíkszentmihály község

Csíkajnádi Szent István Szervezet

Október
15
Vasárnap
Idősek Napja

Siménfalva
| Siménfalva, Unitárius templom

Unitárius és Református Egyház, Siménfalva Polgármesteri Hivatala, Siménfalvi Községi Könyvtár

Október
15
Vasárnap
V. Hargitai Szalon - Létformák - kiállítás

Csíkszereda
| Megyeháza Galéria

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Kulturális Központ, Megyeháza Galéria, Cultura Nostra Egyesület, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
15
Vasárnap
VII. Mária Út Konferencia “Zarándoklat mint a lelki-testi megújulás eszköze!”

Csíksomlyó
| Csíksomlyó, Jakab Antal Ház - Caritas

Erdélyi Mária Út Egyesület Társszervezők: Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Kulturális Központ, Csíkszereda Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa

Október
15
Vasárnap
“Indulj el egy úton... ” Kallós Zoltán életművét összegző kiállítás

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
15
Vasárnap
A Prisma Fotóklub kiállítása

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
15
Vasárnap
Riverenza régizene - együttes koncertje, a Szent László emlékév tiszteletére

Csíkszentmihály
12:00 | Csíkszentmihályi római katolikus templom

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont

Október
15
Vasárnap
Vasárnapi térzene Fellépő zenekarok: Parajdi fúvószenekar Sófalvi fúvószenekar Keresztúri fúvószenekar

Csíkszereda
13:00 | Csíkszereda, Szabadság tér

Hargita Megyei Művészeti Népiskola

Október
15
Vasárnap
30 év - 30 dal - a ROLE zenekar évfordulós koncertje

Székelyudvarhely
19:00 | Székelyudvarhely, az egykori Stúdió Mozi terme

Agora Alapítvány, Hargita Megyei Kulturális Központ, Hargita Megye Tanácsa

Október
15
Vasárnap
Brassói mise - koncert

Csíksomlyó
19:00 | Csíksomlyó, Kegytemplom

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Kulturalis Központ

Október
16
Hétfő
XII. Nemzetiségi Színházi Kollokvium

Gyergyószentmiklós
| Gyergyószentmiklós, Figura Stúdió Színház

Figura Stúdió Színház, FiguraTársaság, Hargita Megye Tanácsa, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
16
Hétfő
Hagyományos kézműveskedés: nemezelés, bútorfestés, agyagozás

Rugonfalva
| Rugonfalva, kultúrotthon

RIF - Rugonfalvi Ifjúsági Fórum

Október
16
Hétfő
V. Hargitai Szalon - Létformák - kiállítás

Csíkszereda
| Megyeháza Galéria

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Kulturális Központ, Megyeháza Galéria, Cultura Nostra Egyesület, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
16
Hétfő
“Indulj el egy úton... ” Kallós Zoltán életművét összegző kiállítás

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
16
Hétfő
A Prisma Fotóklub kiállítása

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
16
Hétfő
VIII. Székelyföld Napok - Bábelőadás turné

Alsósófalva
10:00 | Alsósófalva, kultúrotthon

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont

Október
16
Hétfő
Szent László nyomában Székelyföldön - játékos könyvtári foglalkozások

Csíkszereda
10:00 | Csíkszereda, Kájoni János Megyei Könyvtár

Hargita Megye Tanácsa, Kájoni János Megyei Könyvtár

Október
16
Hétfő
Legendák kertjében - táncjáték a Bekecs Néptáncegyüttes előadásában

Gyimesfelsőlok
10:00 | Csíkszereda, Városi Művelődési Ház

Bekecs Néptáncegyüttes

Október
16
Hétfő
VIII. Székelyföld Napok -Bábelőadás turné

Korond
12:00 | Korond, Kultúrotthon

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont

Október
16
Hétfő
Dokumentumfilmvetítés - Kacsó András-emlékelőadás, Simó Ibolya: Kicsi nagykövetek (a szentegyházi gyermekfilharmóniáról)

Székelyudvarhely
12:00 | Székelyudvarhely, Nyugdíjasok Klubja

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont

Október
16
Hétfő
Könyvbemutató -meghívott P. Buzogány Árpád

Rugonfalva
18:00 | Rugonfalva, Makkai András Általános Iskola

A rugonfalvi Vadrózsák színjátszó csoport

Október
17
Kedd
XII. Nemzetiségi Színházi Kollokvium

Gyergyószentmiklós
| Gyergyószentmiklós, Figura Stúdió Színház

Figura Stúdió Színház, FiguraTársaság, Hargita Megye Tanácsa, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
17
Kedd
Kézműves-foglalkozás

Siménfalva
| Siménfalva, kultúrotthon

Gyulafehérvári Caritas

Október
17
Kedd
V. Hargitai Szalon - Létformák, kiállítás

Székelyudvarhely
| Székelyudvarhely, Művelődési Ház, koncertterem

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Kulturális Központ, Cultura Nostra Egyesület, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
17
Kedd
“Indulj el egy úton... ” Kallós Zoltán életművét összegző kiállítás

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
17
Kedd
A Prisma Fotóklub kiállítása

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
17
Kedd
VIII. Székelyföld Napok - Bábelőadás turné

Gyimesfelsőlok
10:00 | Gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Líceum

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont

Október
17
Kedd
Szent László nyomában Székelyföldön - játékos könyvtári foglalkozások

Csíkszereda
10:00 | Csíkszereda, Kájoni János Megyei Könyvtár

Hargita Megye Tanácsa, Kájoni János Megyei Könyvtár

Október
17
Kedd
Legendák kertjében - táncjáték a Bekecs Néptáncegyüttes előadásában

Csíkszereda
10:00 | Csíkszereda, Városi Művelődési Ház

Bekecs Néptáncegyüttes

Október
17
Kedd
Szent László nyomában Székelyföldön - játékos könyvtári foglalkozások

Csíkszereda
10:00 | Csíkszereda, Kájoni János Megyei Könyvtár

Hargita Megye Tanácsa, Kájoni János Megyei Könyvtár

Október
17
Kedd
Legendák kertjében - táncjáték a Bekecs Néptáncegyüttes előadásában

Csíkszereda
10:00 | Csíkszereda, Városi Művelődési Ház

Bekecs Néptáncegyüttes

Október
17
Kedd
Ludas Matyi - zenés mesejáték Gyermekhangverseny nem csak gyermekeknek

Csíkszereda
11:00 | Csíkszereda, Szakszervezetek Művelődési Háza

Csíki Kamarazenekar Egyesület, Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Kulturális Központ, Csíkszereda Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala

Október
17
Kedd
VIII. Székelyföld Napok - Bábelőadás turné

Gyimesközéplok
12:00 | Gyimesközéploki Kultúrotthon

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont

Október
17
Kedd
Ludas Matyi - zenés mesejáték Gyermekhangverseny nem csak gyermekeknek

Csíkszereda
12:00 | Csíkszereda, Szakszervezetek Művelődési Háza

Csíki Kamarazenekar Egyesület, Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Kulturális Központ, Csíkszereda Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala

Október
17
Kedd
Buli a léleknek -Művészetterápiás foglalkozás népművészeti elemekkel

Székelyudvarhely
12:00 | Székelyudvarhely, Bányai János Szakközépiskola

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központ

Október
17
Kedd
Életpályatervek Székelyföldön

Székelyudvarhely
13:00 | Székelyudvarhely, Palló Imre Művészeti Középiskola

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központ

Október
17
Kedd
Életpályatervek Székelyföldön

Csíkszereda
13:40 | Csíkszereda, Márton Áron Főgimnázium

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központ

Október
17
Kedd
Székelyföldi Akadémia Csíkszentmártonban - Interaktív előadás Gyógy- és fűszernövények szakszerű gyűjtése, termesztése, tárolása, felhasználása címmel, meghívott előadó Macalik Ernő biológus

Csíszentmárton
16:00 | Csíkszentmárton, Polgármesteri Hivatal

Hargita Megye Tanácsa, Csíkszentmárton Község Önkormányzata

Október
17
Kedd
Fogadj örökbe egy fát! - Románia legszebb fái program

Csíkszereda
8:00 | Csíkszereda, Venczel József Iskolaközpont

Pogány-havas Kistérségi Társulás

Október
18
Szerda
XII. Nemzetiségi Színházi Kollokvium

Gyergyószentmiklós
| Gyergyószentmiklós, Figura Stúdió Színház

Figura Stúdió Színház, FiguraTársaság, Hargita Megye Tanácsa, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
18
Szerda
V. Hargitai Szalon - Létformák, kiállítás

Székelyudvarhely
| Székelyudvarhely, Művelődési Ház, koncertterem

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Kulturális Központ, Cultura Nostra Egyesület, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
18
Szerda
“Indulj el egy úton... ” Kallós Zoltán életművét összegző kiállítás

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
18
Szerda
Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Filmfesztivál

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
18
Szerda
VIII. Székelyföld Napok -Bábelőadás turné

Vágás
10:00 | Vágás, Márton Áron Általános Iskola

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont

Október
18
Szerda
Gazdanap

Siménfalva
11:00 | Siménfalva Polgármesteri Hivatala, Kultúrház

Siménfalva Polgármesteri Hivatala, Községi Könyvtár

Október
18
Szerda
Székelyföld képeslapokon - Ádám Gyula kiállítása

Csíkszereda
11:00 | Csíkszereda, Megyeháza Galéria

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Kiadóhivatal

Október
18
Szerda
A Székelyföld 2017-es díjainak átadása

Csíkszereda
11:30 | Hargita Megye Tanácsa, márványterem

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Kiadóhivatal

Október
18
Szerda
Életpályatervek Székelyföldön

Csíkszereda
13:00 | Csíkszereda, Venczel József Szakközépiskola

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központ

Október
18
Szerda
Életpályatervek Székelyföldön

Gyergyószentmiklós
13:00 | Gyergyószentmiklós, Salamon Ernő Gimnázium

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központ

Október
18
Szerda
Életpályatervek Székelyföldön

Maroshévíz
13:00 | Maroshévíz, O.C. Tăslăuanu Elméleti Líceum

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központ

Október
18
Szerda
Életpályatervek Székelyföldön

Holló
13:00 | Gyergyóholló Szakközépiskola

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központ

Október
18
Szerda
Életpályatervek Székelyföldön

Várhegy
13:00 | Gyergyóvárhegy, Miron Cristea Szakközépiskola

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központ

Október
18
Szerda
Könyvbemutató -meghívott P. Buzogány Árpád

Kobátfalva
13:00 | Kobátfalva, Gálfi János Általános Iskola

Gálfi János Általános Iskola, Kobátfalva

Október
18
Szerda
VIII. Székelyföld Napok - Bábelőadás turné

Gyergyószentmiklós
15:00 | Gyergyószentmiklós, Szent Anna Gyermekotthon

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont

Október
18
Szerda
Ismerjük meg természeti értékeinket! - pályázati felhívás diákoknak

Csíkszereda
15:30 | Csíkszereda, Kájoni János Megyei Könyvtár

Hargita Megye Tanácsa, Kájoni János Megyei Könyvtár

Október
18
Szerda
Székelyföldi Akadémia - interaktív előadás Gyógy- és fűszernövények szakszerű gyűjtése, termesztése, tárolása, felhasználása címmel, meghívott előadó Macalik Ernő biológus

Bögöz
16:00 | Bögöz, Polgármesteri Hivatal

Hargita Megye Tanácsa, Bögöz Község Önkormányzata

Október
18
Szerda
Szent László legenda, mint kulturális örökségünk - gyermekrajz kiállítás

Székelyudvarhely
17:00 | Székelyudvarhely, a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásköpont székhelye

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont

Október
18
Szerda
A Magyar Festészet Napja

Csíkszereda
18:00 | Csíkszereda, a Csíki Székely Múzeum Kossuth Utcai Galériája

Csíki Székely Múzeum

Október
18
Szerda
Szent László túra

Csíkszereda
8:00 | Csíkszereda - Bögöz- Székelyderzs, Székelydálya templomai

Hargita Megye Tanácsa, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
19
Csütörtök
XII. Nemzetiségi Színházi Kollokvium

Gyergyószentmiklós
| Gyergyószentmiklós, Figura Stúdió Színház

Figura Stúdió Színház, FiguraTársaság, Hargita Megye Tanácsa, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
19
Csütörtök
Népművészeti kiállítás

Székelyudvarhely
| Homoródfürdő, a Homoród vendéglő nagyterme

Artera Alapítvány

Október
19
Csütörtök
Fórum

Homorodfűrdő
| Homoródfürdő, a Homoród vendéglő nagyterme

Artera Alapítvány

Október
19
Csütörtök
A könyvtár mint tartalomszolgáltató - kétnapos szakmai-tudományos konferencia

Parajd
| Parajd

Romániai Magyar Könyvtárosok Egyesülete, Társszervezők: Hargita Megye Tanácsa, Kájoni János Megyei Könyvtár, Parajd Községi Könyvtára

Október
19
Csütörtök
V. Hargitai Szalon - Létformák, kiállítás

Székelyudvarhely
| Székelyudvarhely, Művelődési Ház, koncertterem

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Kulturális Központ, Cultura Nostra Egyesület, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
19
Csütörtök
“Indulj el egy úton... ” Kallós Zoltán életművét összegző kiállítás

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
19
Csütörtök
Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Filmfesztivál

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
19
Csütörtök
VIII. Székelyföld Napok -Bábelőadás turné

Felsőboldogfalva
10:00 | Felsőboldogfalva, Kultúrotthon

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont

Október
19
Csütörtök
Életpályatervek Székelyföldön

Csíkszereda
13:00 | Csíkszereda, Kájoni János Gazdasági Szakközépiskola

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központ

Október
19
Csütörtök
Életpályatervek Székelyföldön

Szentegyháza
13:00 | Szentegyháza, Gábor Áron Szakközépiskola

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központ

Október
19
Csütörtök
Életpályatervek Székelyföldön

Maroshévíz
13:00 | Maroshévíz, Mihai Eminescu Főgimnázium

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központ

Október
19
Csütörtök
Életpályatervek Székelyföldön

Maroshévíz
13:00 | Maroshévíz, Kemény János Elméleti Líceum

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központ

Október
19
Csütörtök
Székelyföldi Akadémia Csíkszentsimonban - interaktív előadás Gyógy- és fűszernövények szakszerű gyűjtése, termesztése, tárolása, felhasználása címmel, meghívott előadó Macalik Ernő biológus

Csíkszentsimon
16:00 | Csíkszentsimon, Polgármesteri Hivatal

Hargita Megye Tanácsa, Csíkszentsimon Község Önkormányzata

Október
19
Csütörtök
Könyvbemutató az intézmény 2016-os kiadványaiból, és dukumentumfilmvetítés - Fábián Kornélia: Tájak, beszélő házak - Hargita megye tájházai

Kányád
17:00 | Kányád, a Művelődési Ház konferenciaterme

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont

Október
19
Csütörtök
Káin gyermekei

Csíkszereda
19:00 | Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
20
Péntek
XII. Nemzetiségi Színházi Kollokvium

Gyergyószentmiklós
| Gyergyószentmiklós, Figura Stúdió Színház

Figura Stúdió Színház, FiguraTársaság, Hargita Megye Tanácsa, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
20
Péntek
Népművészeti kiállítás

Székelyudvarhely
| Homoródfürdő, a Homoród vendéglő nagyterme

Artera Alapítvány

Október
20
Péntek
Fórum

Homorodfűrdő
| Homoródfürdő, a Homoród vendéglő nagyterme

Artera Alapítvány

Október
20
Péntek
A könyvtár mint tartalomszolgáltató - kétnapos szakmai-tudományos konferencia

Parajd
| Parajd

Romániai Magyar Könyvtárosok Egyesülete, Társszervezők: Hargita Megye Tanácsa, Kájoni János Megyei Könyvtár, Parajd Községi Könyvtára

Október
20
Péntek
20 éves a Hargita megyei gyermekvédelem - ünnepi rendezvény

Csíkszereda
| Csíkszereda, Hargita Megye Tanácsa, amfiteátrum

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság

Október
20
Péntek
IV. Székelyföldi Nők Konferenciája

Homorodfűrdő
| Homoródfürdő, Homoród vendéglő

Pallas Athene Udvarhelyszéki Nőszervezet, az RMDSZ Országos Nőszervezete

Október
20
Péntek
Kirándulás a Bagoly-kőhöz

Hargitafürdő
| Hargitafürdő

Hargita Megye Tanácsának Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálata - csíki hegyimentő csapat

Október
20
Péntek
Nyílt nap a Csíki Csobbanóban a hegyimentő közszolgálat búvár csapatával

Csíkszereda
| Csíkszereda, Csíki Csobbanó

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megye Tanácsának Hegyi és Barlangimentő Közszolgálata - búvár szakosztály

Október
20
Péntek
Csík körzeti néptánctábor

Madéfalva
| Madéfalva

Csíki Cserkészekért Egyesület

Október
20
Péntek
V. Hargitai Szalon - Létformák, kiállítás

Székelyudvarhely
| Székelyudvarhely, Művelődési Ház, koncertterem

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Kulturális Központ, Cultura Nostra Egyesület, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
20
Péntek
“Indulj el egy úton... ” Kallós Zoltán életművét összegző kiállítás

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
20
Péntek
Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Filmfesztivál

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
20
Péntek
Életpályatervek Székelyföldön

Gyergyóalfalu
13:00 | Gyergyóalfalu, Sövér Elek Szakközépiskola

Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központ

Október
20
Péntek
Szent László legendák Székelyföldön című rajzverseny kiállítása

Csíkszereda
16:00 | Csíkszereda, a megyeháza földszinti kiállítótere

Hargita Megye Tanácsa, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ, Hargita Megyei Kulturális Központ

Október
20
Péntek
Székely motívumok -gyermekfoglalkozással egybekötött előadás

Gyergyószárhegy
16:00 | A Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ székhelye

Hargita Megye Tanácsa, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ, Hargita Megyei Kulturális Központ

Október
20
Péntek
Könyvbemutató: Kovács Piroska Orcád verítékével..., c. könyve Dokumentumfilmvetítés: Bocskor-Salló Lilla Orcád verítékével...c dokumentumfilmje

Máréfalva
18:00 | Máréfalva, Művelődési Ház

Hargita Megye Tanácsa, argita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont

Október
21
Szombat
XII. Nemzetiségi Színházi Kollokvium

Gyergyószentmiklós
| Gyergyószentmiklós, Figura Stúdió Színház

Figura Stúdió Színház, FiguraTársaság, Hargita Megye Tanácsa, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
21
Szombat
Népművészeti kiállítás

Székelyudvarhely
| Homoródfürdő, a Homoród vendéglő nagyterme

Artera Alapítvány

Október
21
Szombat
IV. Székelyföldi Nők Konferenciája

Homorodfűrdő
| Homoródfürdő, Homoród vendéglő

Pallas Athene Udvarhelyszéki Nőszervezet, az RMDSZ Országos Nőszervezete

Október
21
Szombat
Csík körzeti néptánctábor

Madéfalva
| Madéfalva

Csíki Cserkészekért Egyesület

Október
21
Szombat
Nyílt hétvége a Súgó-barlangnál

Vasláb
| Vasláb, Súgó-barlang

Hargita Megye Tanácsának Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálata - barlangimentő csapat

Október
21
Szombat
Hegyimentők hónapja: Tájékozódási verseny a Budváron

Székelyudvarhely
| Székelyudvarhely, Budvár

Hargita Megye Tanácsának Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálata - udvarhelyi hegyimentő csapat

Október
21
Szombat
Bázislátogatás és sziklamászás a Kossuth-sziklán

Hargitafürdő
| Hargitafürdő

Hargita Megye Tanácsának Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálata - csíki hegyimentő csapat

Október
21
Szombat
Kirándulás a Kelemen-havasokba

Maroshévíz
| Maroshévíz, Kelemen-havasok

Hargita Megye Tanácsának Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálata - maroshévízi hegyimentő csapat

Október
21
Szombat
Felsőboldogfalvi Néptánctalálkozó

Felsőboldogfalva
| Felsőboldogfalva

Felsőboldogfalváért Egyesület

Október
21
Szombat
V. Hargitai Szalon - Létformák, kiállítás

Székelyudvarhely
| Székelyudvarhely, Művelődési Ház, koncertterem

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Kulturális Központ, Cultura Nostra Egyesület, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
21
Szombat
“Indulj el egy úton... ” Kallós Zoltán életművét összegző kiállítás

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
22
Vasárnap
XII. Nemzetiségi Színházi Kollokvium

Gyergyószentmiklós
| Gyergyószentmiklós, Figura Stúdió Színház

Figura Stúdió Színház, FiguraTársaság, Hargita Megye Tanácsa, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
22
Vasárnap
Népművészeti kiállítás

Székelyudvarhely
| Homoródfürdő, a Homoród vendéglő nagyterme

Artera Alapítvány

Október
22
Vasárnap
Csík körzeti néptánctábor

Madéfalva
| Madéfalva

Csíki Cserkészekért Egyesület

Október
22
Vasárnap
Nyílt hétvége a Súgó-barlangnál

Vasláb
| Vasláb, Súgó-barlang

Hargita Megye Tanácsának Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálata - barlangimentő csapat

Október
22
Vasárnap
Kirándulás a Kelemen-havasokba

Maroshévíz
| Maroshévíz, Kelemen-havasok

Hargita Megye Tanácsának Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálata - maroshévízi hegyimentő csapat

Október
22
Vasárnap
V. Hargitai Szalon - Létformák, kiállítás

Székelyudvarhely
| Székelyudvarhely, Művelődési Ház, koncertterem

Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megyei Kulturális Központ, Cultura Nostra Egyesület, Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ

Október
22
Vasárnap
“Indulj el egy úton... ” Kallós Zoltán életművét összegző kiállítás

Csíkszereda
| Csíkszereda, Mikó-vár

Csíki Székely Múzeum

Október
22
Vasárnap
VII. Gyermeknéptánc fesztivál

Tusnádfürdő
12:00 | Tusnádfürdő, Sportcsarnok

Gyöngyvirág Egyesület




top