Székelyföld Napok - Programok
napok  10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   ... 


Október
10
Csütörtök
Székelyföldi ökológiai (bio) gazdálkodási stratégiaalkotó állandó kerekasztal

Csíkszereda
08:30 | Csíkszereda, Megyeháza



Október
10
Csütörtök
Pest megyei Értéktár, vándorkiállítás

Székelykeresztúr
16:00 | Molnár István Múzeum, Székelykeresztúr



Október
10
Csütörtök
dr. Albertini Béla fotótörténész előadása és tárlatvezetés Csillag Katalin kurátor vezetésével: Erdély kolozsvári szemmel Szabó Dénes és a Fotofilm válogatott képei az OSZK gyűjteményéből

Csíkszereda
17:00 | Megyeháza Galéria



Október
10
Csütörtök
#UIET19

Csíkszereda
18:00 | Megyeháza, Galéria



Október
10
Csütörtök
Hermann László baróti képzőművész térplasztika kiállítása

Székelyudvarhely
18:00 | "Nyirő József" Városi Könyvtár, Székelyudvarhely



Október
10
Csütörtök
VII. Hargitai Szalon - Periféria - Képzőművészeti kiállítás

Gyergyószárhegy
18:00 | Gyergyószárhegy, Cika-terem



Október
10
Csütörtök
Diák Úr, kérem!

Gyergyószárhegy
18:00 | Szilágy Megyei Művelődési és Művészeti Központ



Október
11
Péntek
Helyi és hagyományos termékek őszi kiállítása és vására - Mézfesztivál

Csíkszereda
08:00 | Szabadság tér



Október
11
Péntek
VIII. Csíkszéki Mézfesztivál

Csíkszereda
09:00 | Csíkszereda, Szabadság tér



Október
11
Péntek
Pataki Keresztes Imola festészeti kiállítása

Székelykeresztúr
09:00 | Molnár István Múzeum, Székelykeresztúr



Október
11
Péntek
XIII. Híres Szárhegyi Káposztavásár és Fesztivál

Gyergyószárhegy
10:00 | Művelődési Ház, Cika terem



Október
11
Péntek
Értékmentés és a kulturális turizmus lehetőségei Székelyföldön

Gyergyószárhegy
10:00 | Művelődési Ház, Cika terem



Október
11
Péntek
CreArt Képzőművészeti Műhelymunka

Csíkszereda
10:00 | Hargita Megye Tanácsa, Márványterem



Október
11
Péntek
Tájházak és néprajzi gyűjtemények szerepe Hargita megyében

Zetelaka
11:00 | Zetelaka



Október
11
Péntek
"A világ a példádtól fog megváltozni, nem a véleményedtől."

Csíkszereda
11:00 | Riehen Egyesület Csikszereda



Október
11
Péntek
Tárogató Hungaricum gyerek koncert Terék József és zenekara előadásában.

Gyergyóditró
12:00 | Kőrösi Csoma Sándor Művelődési Ház



Október
11
Péntek
Székelyföldi Grafikusok kiállítása

Gyergyószárhegy
13:30 | Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ



Október
11
Péntek
"A világ a példádtól fog megváltozni, nem a véleményedtől" (Farkas Attila)

Csíkszereda
16:00 | Școala Generală Liviu Rebreanu, Miercurea Ciuc



Október
11
Péntek
"A világ a példádtól fog megváltozni, nem a véleményedtől" (Farkas Attila)

Székelykeresztúr
16:00 | Petőfi Sándor Általános Iskola, Székelykeresztúr



Október
11
Péntek
„Járjunk együtt!” Zarándok- és tematikus utak sokszínűsége - IX. Mária Út Nemzetközi Konferencia

Csíksomlyó
17:00 | Jakab Antal Ház



Október
11
Péntek
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokvíuma Hatházi András: Kovács János meghal

Székelykeresztúr
17:00 | Tomcsa Sándor Színház nagyterme, stúdiótér (Székelyudvarhely)



Október
11
Péntek
Egy maréknyi víz - Tzveta Sofronieva berlini bolgár költő estje

Csíkszereda
17:00 | Kájoni János Megyei Könyvtár



Október
11
Péntek
Háromszázezer magas C - Simándy 100

Gyergyószentmiklós
18:00 | Városi Könyvtár, Gyergyószentmiklós



Október
11
Péntek
VII. Hargitai Szalon - Periféria - Képzőművészeti kiállítás

Gyergyószárhegy
18:00 | Gyergyószárhegy, Cika-terem



Október
11
Péntek
Sajgó Márta előadó művész emlékkiállítása

Borszék
18:00 | Borszéki Művelődési Ház



Október
11
Péntek
Tárogató Hungaricum koncert Terék József és zenekara előadásában.

Borszék
19:00 | Borszéki Művelődési Ház



Október
11
Péntek
Zenélő Székelyföld

Kászonaltíz
19:00 | Kultúrház



Október
11
Péntek
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokvíuma

Gyergyószentmiklós
19:00 | Figura Stúdió Színház - előtér



Október
11
Péntek
#UIET19 Galériák fehér éjszakája

Csíkszereda
19:00 | Megyeháza, Földszinti kiállítóterem



Október
11
Péntek
Galériák fehér éjszakája: Erdély - kolozsvári szemmel

Csíkszereda
19:00 | Megyeháza, Galéria



Október
11
Péntek
Zenélő Székelyföld

Gyergyószárhegy
20:00 | Kultúrpalota



Október
11
Péntek
Zenélő Székelyföld

Homoródalmás
20:00 | Kultúrház



Október
11
Péntek
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma ELŐADÁS | Figura Stúdió Színház (Gyergyószentmiklós) Csehov: Három nővér

Gyergyószentmiklós
20:00 | Figura Stúdió Színház -



Október
11
Péntek
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma, DJ Zeki

Gyergyószentmiklós
23:00 | Művelődési Ház, Your Living Room Club Gyergyószentmiklós.



Október
12
Szombat
„Járjunk együtt!” Zarándok- és tematikus utak sokszínűsége - IX. Mária Út Nemzetközi Konferencia

Csíksomlyó
07:30 | Csíksomlyó - Jakab Antal Ház, A terem



Október
12
Szombat
XII. Káposztavágás-vásár Szépvízen

Csíkszépvíz
08:00 | Szépvíz, Nád-dűlő



Október
12
Szombat
VIII. Csíkszéki Mézfesztivál

Csíkszereda
08:30 | Csíkszereda, Szabadság tér



Október
12
Szombat
Gazdanap

Gyergyócsomavalva
09:00 | Gyergyócsomafalva , Felső-Nyírkerti borvízfürdő



Október
12
Szombat
Nyílt napok a Súgó barlangnál.

Vasláb
11:00 | Sugó barlang



Október
12
Szombat
Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes: Hegyen innen - hegyen túl

Gyergyószárhegy
12:30 | Vásártéri színpad



Október
12
Szombat
Szűreti bál

Gyergyóditró
14:00 | Kőrösi Csoma Sándor Művelődési Ház melletti park



Október
12
Szombat
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma YourLivingRoom KIÁLLÍTÁS5MEGNYITÓ | Plakátok – Hodgyai István színházi plakátkiállítása

Gyergyószentmiklós
16:00 | Művelődési Ház, Your Living Room Club Gyergyószentmiklós.



Október
12
Szombat
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma, Karancsi Sándor kiállítóterem KIÁLLÍTÁSMEGNYITÓ | COLL[AGE] – Benedek Levente kiállítása

Gyergyószentmiklós
16:30 | Művelődési Ház



Október
12
Szombat
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma, FILMVETÍTÉS | Rossz versek (Magyarország, 2018,)

Gyergyószentmiklós
17:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
12
Szombat
VII. Hargitai Szalon - Periféria - Képzőművészeti kiállítás

Gyergyószárhegy
18:00 | Gyergyószárhegy, Cika-terem



Október
12
Szombat
Tárogató Hungaricum koncert Terék József és zenekara előadásában.

Gyergyóremete
19:00 | Balás Gábor Művelődési Ház



Október
12
Szombat
Zenélő Székelyföld

Székelydálya
19:00 | Református templom



Október
12
Szombat
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma ELŐADÁS |

Gyergyószentmiklós
19:00 | Művelődési Ház, Nagy terem



Október
12
Szombat
Laczkó Vass Róbert és Szép András előadóestje, Kányádi Sándor: A néma hang, amit ki kell ejtenünk címmel

Székelyudvarhely
19:30 | Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala, Szent István terem



Október
12
Szombat
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma Koncert Jack Cole

Gyergyószentmiklós
23:00 | Művelődési Ház, Your Living Room Gyergyószentmiklós.



Október
13
Vasárnap
„Járjunk együtt!” Zarándok- és tematikus utak sokszínűsége - IX. Mária Út Nemzetközi Konferencia

Csíksomlyó
09:00 | Jakab Antal Ház



Október
13
Vasárnap
Bázislátogatás és kirándulás Hargitafürdőre.

Hargitafürdő
10:01 | Hargitafürdő



Október
13
Vasárnap
Nyílt napok a Súgó barlangnál.

Vasláb
10:24 | Sugó barlang



Október
13
Vasárnap
Székelykapuk Napja

Máréfalva
11:00 | Máréfalva



Október
13
Vasárnap
Szent Anna-tó tér/képi megjelenítése 1914-ig -Tamás Sándor vetítőképes előadása

Tusnádfürdő
11:00 | Katolikus templom



Október
13
Vasárnap
Székelyföldi archív felvételek a múlt századból

Székelyudvarhely
12:00 | Művelődési ház, Koncertterem



Október
13
Vasárnap
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , Karancsi Sándor kiállítóterem Kollázskészítő workshop Benedek Leventével

Gyergyószentmiklós
12:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
13
Vasárnap
Műkedvelő Színjátszó Találkozó

Csíkvacsárcsi
14:00 | Kultúrház



Október
13
Vasárnap
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma, Kolozsvári Állami Magyar Színház Jordan Tannahill: Concord Floral

Gyergyószentmiklós
17:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
13
Vasárnap
NÉGYKERÉK – Slam Poetry est a könyvtárban

Csíkszereda
17:00 | Kájoni János Megyei Könyvtár



Október
13
Vasárnap
VII. Hargitai Szalon - Periféria - Képzőművészeti kiállítás

Gyergyószárhegy
18:00 | Gyergyószárhegy, Cika-terem



Október
13
Vasárnap
Tárogató Hungaricum koncert Terék József és zenekara előadásában.

Gyergyócsomavalva
19:00 | Borsos Miklós Művelődési Otthon



Október
13
Vasárnap
ROLE Együttes: Kájoni mise

Gyergyószárhegy
19:00 | Plébániatemplom



Október
13
Vasárnap
Laczkó Vass Róbert és Szép András előadóestje, Kányádi Sándor: A néma hang, amit ki kell ejtenünk címmel

Gyergyóremete
19:00 | Művelődési ház, Gyergyóremete



Október
13
Vasárnap
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma ELŐADÁS | M Studio (Sepsiszentgyörgy) Lift

Gyergyószentmiklós
19:00 | Művelődési ház, stúdióterem,



Október
13
Vasárnap
Folklórműsor

Csíkmindszent
19:00 | Művelődési ház, Csíkmindszent



Október
13
Vasárnap
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , kONCERT Loose Neckties Society (Kolozsvár)

Gyergyószentmiklós
22:00 | Művelődési Ház, Your Living Garden Gyergyószentmiklós.



Október
14
Hétfő
"A világ a példádtól fog megváltozni, nem a véleményedtől" (Farkas Attila)

Borszék
09:00 | Liceul Tehnologic Zimmethausen Iskolaközpont, Borsec/Borszék



Október
14
Hétfő
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , Karancsi Sándor kiállítóterem Kollázskészítő workshop Benedek Leventével

Gyergyószentmiklós
12:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
14
Hétfő
Mutassuk meg értékeinket! Virtuális séták Hargita megye településein – Sándor Edit: ASSZONYÉLET CSÍKSZENTDOMOKOSON A XX. SZÁZAD ELEJÉN

Csíkszentmárton
13:00 | Baka János Községi Könyvtár



Október
14
Hétfő
Freskóba zárt tisztelet - Szent László nyomában Szászföldön - fotókiállítás

Csíkszereda
14:00 | Átjáró Galéria - HMKK



Október
14
Hétfő
"A világ a példádtól fog megváltozni, nem a véleményedtől" (Farkas Attila)

Székelykeresztúr
14:00 | Berde Mózes Unitárius Teológiai Líceum, Székelykeresztúr



Október
14
Hétfő
Mutassuk meg értékeinket! Virtuális séták Hargita megye településein – Sándor Edit: ASSZONYÉLET CSÍKSZENTDOMOKOSON A XX. SZÁZAD ELEJÉN

Csíkszentsimon
15:00 | Csíkszentsimoni Községi Könyvtár



Október
14
Hétfő
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma ,FELOLVASÓSZÍNHÁZ | BBTE – Színházművészeti és Film Kar, Kolozsvár Visky András: Pornó

Gyergyószentmiklós
15:30 | Városi Könyvtár, Gyergyószentmiklós



Október
14
Hétfő
Mutassuk meg értékeinket! Virtuális séták Hargita megye településein – Sándor Edit: ASSZONYÉLET CSÍKSZENTDOMOKOSON A XX. SZÁZAD ELEJÉN

Csíkpálfalva
17:00 | Csíkpálfalvi Községi Könyvtár



Október
14
Hétfő
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma ELŐADÁS | Bukaresti Állami Zsidó Színház Peca Ștefan: Idiș?

Gyergyószentmiklós
17:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós



Október
14
Hétfő
VII. Hargitai Szalon - Periféria - Képzőművészeti kiállítás

Gyergyószárhegy
18:00 | Gyergyószárhegy, Cika-terem



Október
14
Hétfő
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , stúdióterem ELŐADÁS | Yorick Stúdió, Marosvásárhely Elise Wilk: Eltűntek

Gyergyószentmiklós
19:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
14
Hétfő
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , Your Living Room Coolture Morjaques

Gyergyószentmiklós
22:00 | Művelődési Ház, Your Living Room Gyergyószentmiklós.



Október
15
Kedd
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , Karancsi Sándor kiállítóterem Kollázskészítő workshop Benedek Leventével

Gyergyószentmiklós
12:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
15
Kedd
Mutassuk meg értékeinket! Virtuális séták Hargita megye településein – Mihók Edit: A Gyimesek – egy varázslatos vidék a hegyek ölelésében

Siménfalva
13:00 | Siménfalvi Községi Könyvtár



Október
15
Kedd
"A világ a példádtól fog megváltozni, nem a véleményedtől" (Farkas Attila)

Székelykeresztúr
13:00 | Orbán Balázs Elméleti Lícieum, Székelykeresztúr



Október
15
Kedd
"A világ a példádtól fog megváltozni, nem a véleményedtől."

Csíkszereda
14:00 | Csikszereda



Október
15
Kedd
Mutassuk meg értékeinket! Virtuális séták Hargita megye településein – Mihók Edit: A Gyimesek – egy varázslatos vidék a hegyek ölelésében

Lövéte
15:00 | Lövétei Községi Könyvtár



Október
15
Kedd
Mutassuk meg értékeinket! Virtuális séták Hargita megye településein – Mihók Edit: A Gyimesek – egy varázslatos vidék a hegyek ölelésében

Szentegyháza
17:00 | Szentegyházi Városi Könyvtár



Október
15
Kedd
Székelyföld folyóirat 2019. októberi számának bemutatója

Csíkszereda
17:00 | Székelyföld Galéria



Október
15
Kedd
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , stúdióterem ELŐADÁS |Szigligeti Színház (Nagyvárad) A. P. Csehov: Apátlanul

Gyergyószentmiklós
17:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós



Október
15
Kedd
50 perc alatt a Föld körül – zenés mesejáték

Csíkszereda
18:00 | Művészetek Háza



Október
15
Kedd
VII. Hargitai Szalon - Periféria - Képzőművészeti kiállítás

Gyergyószárhegy
18:00 | Gyergyószárhegy, Cika-terem



Október
15
Kedd
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma ,ELŐADÁS | a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház és a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem közös produkciója Maria Wojtyszko: Sam, avagy felkészülés a családi életre

Gyergyószentmiklós
21:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
15
Kedd
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , Your Living Room küb_beat (Sepsiszentgyörgy)

Gyergyószentmiklós
23:59 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós



Október
16
Szerda
Kirándulás a Vargyas szorosba.

Homoródalmás
08:00 | Vargyas szoros



Október
16
Szerda
50 perc alatt a Föld körül – zenés mesejáték - Diákelőadás

Csíkszereda
10:00 | Művészetek Háza



Október
16
Szerda
Családi mese délelőtt: A Ládikó című bábelőadás

Gyergyócsomavalva
10:00 | Központi Napköziotthon



Október
16
Szerda
50 perc alatt a Föld körül – zenés mesejáték - Diákelőadás

Csíkszereda
12:00 | Művészetek Háza



Október
16
Szerda
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , Karancsi Sándor kiállítóterem Kollázskészítő workshop Benedek Leventével

Gyergyószentmiklós
12:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
16
Szerda
Emlékház avató ünnepség Agyagfalván

Bögöz
14:00 | Agyagfalva, Református templom



Október
16
Szerda
Hadnagy Jolán előadása: Családmodell és gyermek vállalás a magyar népmesékben.

Gyergyóditró
16:00 | Központi Napköziotthon



Október
16
Szerda
Mutassuk meg értékeinket! Virtuális séták Hargita megye településein – András Ignác: Őrzők a keleti gyepűn

Gyergyóremete
16:00 | Gyergyóremetei Községi Könyvtár



Október
16
Szerda
Kulturális örökségünk gyerekszemmel

Székelyudvarhely
17:00 | Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont kiállító terme



Október
16
Szerda
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár Henrik Ibsen: Hedda Gabler

Gyergyószentmiklós
17:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
16
Szerda
Mutassuk meg értékeinket! Virtuális séták Hargita megye településein – András Ignác: Őrzők a keleti gyepűn

Gyergyószárhegy
18:00 | Gyergyóreszárhegyi Községi Könyvtár



Október
16
Szerda
Mesehetes gyerekkoncert

Tusnádfürdő
18:00 | Művelődési Ház



Október
16
Szerda
VII. Hargitai Szalon - Periféria - Képzőművészeti kiállítás

Gyergyószárhegy
18:00 | Gyergyószárhegy, Cika-terem



Október
16
Szerda
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , nagyterem ELŐADÁS | Szatmárnémeti Északi Színház – Harag György Társulat Székely Csaba: Semmit se bánok

Gyergyószentmiklós
19:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
16
Szerda
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , VACSORASZÍNHÁZ |A Magaskonyhaművészett produkciója a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház közreműködésével Palimadár á la Carte

Gyergyószentmiklós
19:30 | Gyergyószentmiklósi Pálya Bisztróban



Október
16
Szerda
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , YourLivingRoom Dj Popular

Gyergyószentmiklós
23:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós. Your Living Room



Október
17
Csütörtök
Hegyi kerékpáros kirándulás Szelterszbe.

Szentegyháza
09:00 | Szeltersz



Október
17
Csütörtök
Családi mese délelőtt: A Ládikó című bábelőadás

Gyergyóújfalu
10:00 | Elekes Vencel Általános Iskola



Október
17
Csütörtök
Kiállítás a Csíkszeredai és Kolozsvári Képzőművészeti Líceumok Diákjainak munkájából

Gyergyószentmiklós
12:00 | Sfântu Nicolae Líceum



Október
17
Csütörtök
Székelyföldi Akadémia

Gyergyószentmiklós
13:00 | Csíkszenttamás, Kultúrotthon



Október
17
Csütörtök
Mutassuk meg értékeinket! Virtuális séták Hargita megye településein – András Ignác: Őrzők a keleti gyepűn

Gyimesközéplok
14:00 | Gyimesközéploki Községi Könyvtár



Október
17
Csütörtök
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár FELOLVASÓSZÍNHÁZ | BBTE – Színházművészeti és Film Kar, Kolozsvár Székely Csaba: 10

Gyergyószentmiklós
15:30 | Városi Könyvtár, Gyergyószentmiklós



Október
17
Csütörtök
Mutassuk meg értékeinket! Virtuális séták Hargita megye településein – András Ignác: Őrzők a keleti gyepűn

Csíkszereda
17:00 | Kájoni János Megyei Könyvtár



Október
17
Csütörtök
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , stúdióterem ELŐADÁS |3G Színház, Marosvásárhely Székely Csaba: Öröm és boldogság

Gyergyószentmiklós
17:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
17
Csütörtök
"A világ a példádtól fog megváltozni, nem a véleményedtől" (Farkas Attila)

Csíkszentdomokos
17:00 | Márton Áron Általános Iskola, Csíkszentdomokos



Október
17
Csütörtök
VII. Hargitai Szalon - Periféria - Képzőművészeti kiállítás

Gyergyószárhegy
18:00 | Gyergyószárhegy, Cika-terem



Október
17
Csütörtök
Csillag István könyvillusztrációinak kiállítása

Csíkszereda
18:00 | Székelyföld Galéria



Október
17
Csütörtök
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma ,nagyterem ELŐADÁS | Giuvlipen Színházi Társulat, Bukarest Sexodrom

Gyergyószentmiklós
19:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
17
Csütörtök
Kiáltó szó, az Udvarhelyi Néptáncműhely előadása

Szentegyháza
19:00 | Művelődési ház, Szentegyháza



Október
17
Csütörtök
A Háromszék Táncegyüttes előadásában: Tiszta

Csíkszereda
19:00 | Városi Művelődési Ház



Október
17
Csütörtök
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , Your Living Garden ,KONCERT | Pásztor Márk - lemezbemutató

Gyergyószentmiklós
22:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós. Your Living Garden



Október
18
Péntek
Barlangimentő tábor

Gyilkos-tó
08:00 | Gyilkos-tó



Október
18
Péntek
Káposzta Fesztivál Csíkcsicsóban

Csíkcsicsó
08:00 | Káposztaföld



Október
18
Péntek
"A világ a példádtól fog megváltozni, nem a véleményedtől" (Farkas Attila)

Csíkszereda
09:00 | Școala Generală Liviu Rebreanu, Miercurea Ciuc



Október
18
Péntek
Alkalmazott (báb)színházi foglalkozás "Három ölelés" címmel, Barabási Hajnalka és Tálas Ferenc drámapedagógusok irányításával

Székelyudvarhely
11:00 | Dr. Palló Imre Művészeti Szakközépiskola



Október
18
Péntek
Székelyföldi Szabadtéri Art Piknik

Gyergyószárhegy
11:00 | Szárhegyi Vásártér



Október
18
Péntek
Székelyföldi Akadémia

Gyergyószárhegy
12:00 | Napköziotthon



Október
18
Péntek
Alkalmazott (báb)színházi foglalkozás "Három ölelés" címmel, Barabási Hajnalka és Tálas Ferenc drámapedagógusok irányításával

Bögöz
13:00 | Általános Iskola Bögöz



Október
18
Péntek
Benedek Elek rajzpályázat kiállítása, díjazása

Gyergyószárhegy
13:00 | Szárhegyi Sportcsarnok



Október
18
Péntek
Unitate în diversitate - Festival interetnic de traditii și obiceiuri

Maroshévíz
13:09 | Miron Cristea Általános Iskola



Október
18
Péntek
"A világ a példádtól fog megváltozni, nem a véleményedtől" (Farkas Attila)

Csíkszereda
15:00 | Jakab Antal Tanulmányi Ház, Csíkszereda



Október
18
Péntek
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár KÖNYVBEMUTATÓ | Kele Fodor Ákos: A szív vége

Gyergyószentmiklós
16:00 | Városi Könyvtár, Gyergyószentmiklós



Október
18
Péntek
Nyílt napok a Csíki Csobbanóban a buvár csapattal.

Csíkszereda
17:00 | Csíki Csobbanó



Október
18
Péntek
Mászófalas tevékenység Szentegyházán.

Szentegyháza
17:00 | Szentegyháza



Október
18
Péntek
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , 17.00, Csíki Játékszín nagyterme (Csíkszereda) ELŐADÁS | Aradi Kamaraszínház - Békéscsabai Jókai Színház - szegedi MASZK Egyesület Theo Herghelegiu: Tündéri Tapasztó Ernő

Gyergyószentmiklós
17:00 | Csíki Játékszín nagyterme (Csíkszereda)



Október
18
Péntek
Öltések üzenete – Kisné Portik Irén könyvbemutatója

Csíkszereda
17:00 | Kájoni János Megyei Könyvtár



Október
18
Péntek
VII. Hargitai Szalon - Periféria - Képzőművészeti kiállítás

Gyergyószárhegy
18:00 | Gyergyószárhegy, Cika-terem



Október
18
Péntek
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , stúdióterem KONCERT | CT Project - Sculpting Sounds - Cári Tibor koncertje

Gyergyószentmiklós
18:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
18
Péntek
Úz völgye képekben

Csíkszereda
18:00 | Megyeháza, Galéria



Október
18
Péntek
Uz völgye képekben Valea Uzului prin fografii

Csíkszereda
18:00 | Megyeháza Galéria



Október
18
Péntek
Táncszínházi előadás: Apáról fiúra.

Gyergyóújfalu
19:00 | Kulturház



Október
18
Péntek
Zenélő Székelyföld

Csíkrákos
19:00 | Kultúrotthon



Október
18
Péntek
Zenélő Székelyföld

Gyergyóalfalu
20:00 | Petőfi Sándor Művelődési Ház



Október
18
Péntek
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , nagyterem ELŐADÁS | Temesvári Állami Német Színház Romániai Napló.

Gyergyószentmiklós
20:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
18
Péntek
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , Your Living Garden KONCERT | Salamon`s Jam Orchestra

Gyergyószentmiklós
22:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
19
Szombat
Székelyföldi hegyi- barlangimentők és búvárok találkozója

Gyilkos-tó
10:00 | Gyilkos-tó



Október
19
Szombat
Családi Nap Homoródfürdőn

Gyilkos-tó
11:00 | Homoródfürdő, Hatos Villa



Október
19
Szombat
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma ,Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár FELOLVASÓSZÍNHÁZ | BBTE – Színházművészeti és Film Kar, Kolozsvár Matei Vișniec: Madox: három éjszaka

Gyergyószentmiklós
15:30 | Városi Könyvtár, Gyergyószentmiklós



Október
19
Szombat
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , stúdióterem ELŐADÁS | Újvidéki Színház (Szerbia) Álmodozók

Gyergyószentmiklós
17:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
19
Szombat
VII. Hargitai Szalon - Periféria - Képzőművészeti kiállítás

Gyergyószárhegy
18:00 | Gyergyószárhegy, Cika-terem



Október
19
Szombat
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , nagyterem ELŐADÁS | Radu Stanca Nemzeti Színház – Német Tagozat (Nagyszeben) Esteve Soler: A demokrácia ellen

Gyergyószentmiklós
19:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
19
Szombat
Könyvbemutató az "Egység a sokszínűségben" Interetnikus Fesztivál idején

Gyergyóvárhegy
19:00 | Kultúrotthon



Október
19
Szombat
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , YourLivingGarden KONCERT | sZempöl Offchestra (Sepsiszentgyörgy)

Gyergyószentmiklós
22:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.YourLivingGarden



Október
20
Vasárnap
Gyergyószéki értékeink

Maroshévíz
17:00 | Urmánczy Sport Bár



Október
20
Vasárnap
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma ,, stúdióterem ELŐADÁS | Udvartér Teátrum Kézdivásárhely Jordi Galceran: A Grönholm-módszer

Gyergyószentmiklós
17:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
20
Vasárnap
Gyergyószéki Fúvószenekar koncertje

Maroshévíz
18:00 | Urmánczy Sportbár



Október
20
Vasárnap
VII. Hargitai Szalon - Periféria - Képzőművészeti kiállítás

Gyergyószárhegy
18:00 | Gyergyószárhegy, Cika-terem



Október
20
Vasárnap
Unitate în diversitate - Festival interetnic de traditii și obiceiuri 2019

Gyergyóvárhegy
18:00 | Kultúrotthon



Október
20
Vasárnap
Bohém Ragtime Jazz concert

Gyergyóremete
19:00 | Balás Gábor Művelődési Ház



Október
20
Vasárnap
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma ,nagyszínpadi stúdió ELŐADÁS | Csíki Játékszín, Csíkszereda I. L. Caragiale: Megtorlás

Gyergyószentmiklós
19:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
20
Vasárnap
XIII. Nemzetiségi Színházak Kollokviuma , Your Living Garden ,KONCERT | | 4S Street

Gyergyószentmiklós
22:00 | Művelődési Ház, Gyergyószentmiklós.



Október
20
Vasárnap
Székelyföldi hegyi- barlangimentők és búvárok találkozója

Gyilkos-tó
23:00 | Gyilkos-tó





top