A KAPTÁR Dokumentumfilm-szemle

Immár negyedik alkalommal – egy év kihagyás után – a Székelyföld Napokon újra „terítékre kerülnek” a székelyföldi dokumentumfilmek. Az eddigi Székelyföldi Dokumentumfilm Szemle új néven jelentkezik: Kaptár – Dokumentumfilm-szemle.

Hargita, Kovászna és Maros megye kisebb-nagyobb közösségei újra láthatják a térség dokumentumfilmeseinek legfrissebb munkáit, így a szemle céljának megfelelően egy alternatív mozgóképes kultúrát tud kínálni a közönségnek.

Fontosnak tartjuk, hogy ezeket az alkotásokat olyan helyekre juttassuk el, ahová kevésbé érnek el a hazai filmfesztiválok, mozik. A vidéki művelődésszervezők a benevezett filmek közül kiválaszthatják a kívánt munkákat, helyenként az alkotók jelenlétében megfelelő vetítővel, hangosítással lejátsszák azokat.

Az idei kiadást egy versennyel és egy szakmai előadással bővítjük. A beérkezett harminc versenyfilmből a Buglya Sándor és Péterffy András alkotta kéttagú zsűri fogja kiválasztani a három nyertes alkotást.

A beérkezett harminc film leírása itt érhető el!

Október 20-án a sepsiszentgyörgyi Művész Moziban a díjazott film bemutatása mellett a nyertes alkotók díjazására is sor kerül.

  • Vetítések: Kovászna megye
    • 2018. október 12., 12.00 - Nagybaconi Konsza Samu Általános Iskola
    • 2018. október 12., 17.00 - Sepsiszentgyörgy, Művész Mozi
    • 2018. október 12., 18.00 - Kézdiszentkereszti Kultúrotthon
    • 2018. október 13., 17.00 - Sepsiszentgyörgy, Művész Mozi
    • 2018. október 15., 16.00 - Sepsiszentgyörgy, Művész Mozi
    • 2018. október 15., 18:00 - Bereck, Kultúrotthon
    • 2018. október 16., 16.00 - Sepsiszentgyörgy, Művész Mozi
    • 2018. október 16., 17.00 - Ikafalvi Művelődési Ház
    • 2018. október 16., 18.00 - Kézdivásárhely, Vigadó Művelődési Ház
    • 2018. október 17., 17.00 - Aldoboly, Művelődési Ház
    • 2018. október 17., 18.00 - Kézdivásárhely, Vigadó Művelődési Ház
    • 2018. október 17., 16.00 - Sepsiszentgyörgy, Művész Mozi
    • 2018. október 18., 16.00 - Nagyajta - Áldás ház, Unitárius parókia
    • 2018. október 18., 18.00 - Kézdivásárhely, Vigadó Művelődési Ház
    • 2018. október 18.,19.00 - Barót - Erdővidék Múzeuma, Kászoni Gáspár terem
    • 2018. október 18., 18.00 - Kovászna - Művelődési Központ
    • 2018. október 18., 16.00 - Sepsiszentgyörgy, Művész Mozi
    • 2018. október 19., 13.00 - Bardoci Benkő József Általános Iskola
    • 2018. október 19., 17.00 - Zabolai Művelődési Ház előcsarnoka
    • 2018. október 19., 16.00 - Sepsiszentgyörgy, Művész Mozi
    • 2018. október. 19., 18:00 - Bereck, Kultúrotthon
    • 2018. október 19., 18.00 - Művelődési Központ, Kovászna
    • 2018. október 20., 16.00 - Bölöni kultúrotthon
    • 2018. október 20., 15.00 - Sepsiszentgyörgy, Művész Mozi: A KAPTÁR – Dokumentumfilm-
      szemle Díjátadó Ünnepsége
    • 2018. október 20., 18.00 - Vargyasi Unitárius Egyházközség gyűlésterme
    • 2018. október 20., 18.00 - Kovászna - Művelődési Központ
    • 2018. október 21., 15.00 - Sepsiszentgyörgy, Művész Mozi: A KAPTÁR – Dokumentumfilm-
      szemlére benevezett díjnyertes filmek vetítése
    • 2018. október 21., 19.00 - Árkosi Unitárius Közösségi ház

    Hargita megye

    • 2018. október 18., 19.00 – Balánbánya, 1. sz. Általános Iskola
    • 2018. október 15., 17.00 – Csíkszentsimon, Községi könyvtár
    • 2018. október 17., 18.00 – Csíkszentsimon, Községi könyvtár
    • 2018. október 21., 16.00 – Gyimesközéplok, Községi Könyvtár
    • 2018. október 16., 18.00 – Csíkszereda, Kós Károly Szakközépiskola fiu bentlakása 3. Emelet 37-es terem, Csángó továbbtanulók közössége
    • 2018. október 18., 18.00 – Csíkszereda, Kós Károly Szakközépiskola fiu bentlakása 3. Emelet 37-es terem, Csángó továbbtanulók közössége
    • 2018. október – Siménfalva, Siménfalvi könyvtár

    CSÍKSZEREDA Temesvári sugárút 4. szám
    Hargita Megyei Kulturális Központ,

    • Október 15. Hétfő 12.30 – 15.10
    Csíksomlyó, a kegyhely
    SALVATOR KÁPOLNA | 25', 2014. Rendező: Daczó Dénes
    MIÉRT KÖNNYEZIK MINDENKI CSÍKSOMLYÓN? | 41', 2011. Rendező: Rátz Géza
    RÉGI IDŐK EZER LÁNYA: EZER SZÉKELY LEÁNY NAPJA 1931-1940. | 80', 2016. Rendező: Daczó Katalin
    NEGYEDÉVSZÁZAD NEGYEDÉVE | 24', 2015. Rendező: Daczó Dénes

    • Október 16. kedd 10.00 – 15.00
    Székely falvak világa
    SZÉKELYPETEK | 54', 2018. Rendező: Bálint Ferenc
    SZÁMOMRA SIKLÓD… | 45', 2015. Rendező: Rátz Géza
    AZ ÉV LAGZIJA | 60', 2017. Rendező: Bán József
    HOVA MENTEM FÉRJHEZ? | 31', 2017. Rendező: Nagy Krisztina
    BURGENLANDI SZÉKELYEK | 51', 2017. Rendező: Mester Ákos
    ELCSÁNGÁLT OKTATÁS | 53', 2017. Rendező: Neagu Adrian

    • Október 17. Szerda 10.00 – 15.00
    Arcélek
    CSÁVOSSY GYÖRGY, ÍRÓ, KÖLTŐ, BORÁSZ | 20', 2011. Rendező: Csáki Zoltán
    ÉBREDÉS – PORTRÉ KÉMENES LÓRÁNT KATÓLIKUS LELKIPÁSZTORRÓL | 26', 2014. Rendező: Csáki Zoltán
    MÁRTON ÁRON, AZ ERDÉLYIEK PÜSPÖKE | 25', 2016. Rendező: Csata Orsolya
    TESTSZOBRÁSZOK VIADALA | 31', 2016. Rendező: Fábián Andor
    TAMÁSI ÁRONRA EMLÉKEZVE – A JELEN | 24', 2017. Rendező: Szombatfalvi Katalin
    TAMÁSI ÁRONRA EMLÉKEZVE – A MÚLT | 24', 2017. Rendező: Szombatfalvi Katalin
    TAMÁSI ÁRONRA EMLÉKEZVE – AKI UTOLJÁRA LÁTTA ŐT | 24', 2017. Rendező: Szombatfalvi Katalin, 24'
    ÉNEK A FÁK TETEJÉBŐL | 50', 2016. Rendező: Zsigmond Attila
    METAMORFÓZIS -JÓZSA LEVENTE KORONDI KERAMIKUS | 30', 2016. Rendező: Szabó Károly
    ANGELA | 33', 2015. Rendező: Püsök Botond

    • Október 18. Csütörtök 11.00 – 14.41
    Múlt és jelen
    ÉDES ERDÉLY, ITT VOLTUNK | 49', 2015. Rendező: Csibi László
    A GÁL SÁNDOR HÁZ KÁLVÁRIÁJA | 26', 2016. Rendező: Daczó Katalin
    SZKÍTIA I. | 57', 2013–2018. Rendező: Szabó Levente
    HAZAJÖTTEM AZ OROSZ FOGSÁGBÓL | 65', 2017. Rendező: Tóth Orsolya
    EMLÉKMŰ HELYETT | 50', 2017. Rendező: Vörös T. Balázs

    • Október 19. Péntek 11.00 – 14.37
    A természet arcai
    SZÉKELY LÓRA, SZÉKELY | 67', 2017. Rendező: Daczó Dénes
    ELALUDTAM BAJUSZOMAT| 31', 2016. Rendező: Fábián Andor
    A NAGY-KÜKÜLLŐ ÚTJA | 52', 2015. Rendező: Jakab Ervin
    "ENNEK A VÍZNEK KELETJE VOLT" CSOMAFALVA VIZEI | 33', 2016. Rendező: Simon Zoltán
    LEKVÁR | 34', 2018. Rendező: Zsigmond Attila

  • Székelyudvarhely
  • Kaptár 2018. Székelyudvarhelyi válogatás, október 15-19. Székelyudvarhelyi Városi Könyvtár
    Székelypetek 54 Bálint Ferenc Hétfő, 12.00
    Az év lagzija 60 Bán József Hétfő, 13,00
    Ébredés – portré Kémenes Lóránt katólikus lelkipásztorról 20 Csáki Zoltán Hétfő, 14,00
    Negyedévszázad negyedéve 24 Daczó Dénes Hétfő, 14,20
    Elaludtam a bajuszomat 31 Fábián Andor Hétfő, 15,00
    Székely lóra, székely 67 Daczó Dénes Kedd, 12,00
    Számomra Siklód 45 Rátz Géza Kedd, 13,10
    Angéla 32 Püsök Botond Kedd, 14,00
    A Nagyküküllő útja 52 Jakab Ervin Szerda, 16,00
    Metamorfózis -Józsa levente keramikus 30 Szabó Károly Szerda, 17,00
    Lekvár 34 Zsigmond Attila Szerda, 17,30
    Hazajöttem az orosz fogságból 65 Tóth Orsolya Csütörtök, 11,00
    Szkítia 57 Szabó Levente Csütörtök 12,10
    Tamási Áronra emlékezve 3x24 Szombatfalvi Katalin Csütörtök, 13,10


top