3. Székelyföldi Dokumentumfilm Szemle
A III. Székelyföldi Dokumentumfilm Szemle célja – akárcsak az előző alkalmakkor – kapcsolatot teremteni az alkotók és a közönség között, esélyt adni a személyes találkozásra. A szemlén székelyföldi témájú dokumentumfilmeket vetítenek helyi partnerek közreműködésével Kovászna, Hargita és Maros megye több településén, helyi művelődési házakban, múzeumokban, könyvtárakban, iskolákban, klubokban, kávézókban, galériákban, esetenként a film készítőinek jelenlétében. Közösségi élményt kovácsolva a filmvetítésből, a szemle a figyelem középpontjába hozza a székelyföldi filmes alkotókat, műhelyeket.

KOVÁSZNA megyei vetítések:


BARÓT, kultúrotthon
Október 12., szerda 18 óra
Becze Zoltán, Csíki Zsolt, Abos Enikő – Olimpia Stúdió Filmegyesület: Székely olimpiai bajnokok: Keresztes Lajos 24’ (2015)
Október 20., csütörtök 19 óra
Várkonyi Eszter, Vargyasi Levente, Erdély András: Székely mesterségek 53’ (2016)

KÖKÖS, kultúrotthon
Október 14., péntek 19 óra
Szabó Károly: Székely ízőrzők 70’ (2014)

KÉZDIVÁSÁRHELY, Vigadó
Október 14., péntek 18 óra
Szabó Károly: Kismértékben gyógyszer 43’ (2014)
Daczó Katalin, Berszán Árus György – Rubin stúdió: Kőrispatak: péntek-vasárnap 48’ (2015)
Somogyi Csaba, Bartók Emese: Kötelékekben 7’ (2015)
Csúcs Mária, Csúcs Péter: Kipattintott napszilánkok 5’ (2015)

FELSŐRÁKOS, kultúrotthon
Október 16., vasárnap 17 óra

Várkonyi Eszter, Vargyasi Levente, Erdély András: Székely mesterségek 53’ (2016)
Közönségtalálkozó; Meghívott: Erdély András

ILLYEFALVA, kultúrotthon
Október 17., hétfő 17 óra

Fábián Andor, Farkas Antal: Testszobrászok viadala 35’ (2016)
Szabó Károly: Székely ízőrzők 70’ (2014)

SEPSISZENTGYÖRGY, Kónya Ádám Művelődési Ház
Október 17., hétfő 16 óra

Szabó Károly: Székely ízőrzők 70’ (2014)
Várkonyi Eszter, Vargyasi Levente, Erdély András: Székely mesterségek 53’ (2016)
Becze Zoltán, Csíki Zsolt, Abos Enikő – Olimpia Stúdió Filmegyesület: Székely olimpiai bajnokok: Keresztes Lajos 24’ (2015)
Benczédi József, Miklós Sándor: Balázs Antal 20’ (2015)

ÁRKOS, kultúrotthon
Október 19, szerda 19 óra

Szabó Károly: Székely ízőrzők 70’ (2014)
Benczédi József, Miklós Sándor: Blázs Antal 20’ (2015)
Simon József, Kinda István: Zsindelykészítés. Hagyományos zsindelykészítés Gelencén 14` (2015)
Várkonyi Eszter, Vargyasi Levente, Erdély András: Székely mesterségek 53’ (2016)

SZENTLÉLEK, kultúrotthon
Október 19., szerda 19 óra

Várkonyi Eszter, Vargyasi Levente, Erdély András: Székely mesterségek 53’ (2016)
Közönségtalálkozó és könyvbemutató

IKAFALVA, kultúrotthon
Október 20., csütörtök, 18 óra

Várkonyi Eszter, Vargyasi Levente, Erdély András: Székely mesterségek 53’ (2016)
Közönségtalálkozó

ZABOLA, kultúrotthon
Október 22., szombat

Várkonyi Eszter, Vargyasi Levente, Erdély András: Székely mesterségek 53’ (2016)

KOVÁSZNA, Kőrösi Csoma Sándor Líceum
Október
Daczó Dénes, Berszán Árus György – Rubin Stúdió: Egymásra találva 58’ (2016)
Simó József, Kinda István: Fafaragás. A csernátoni Haszmann-műhely hagyományos jelképei 14’ (2015)
Simon József, Kinda István: Zsindelykészítés. Hagyományos zsindelykészítés Gelencén 14` (2015)
Daczó Katalin, Berszán Árus György – Rubin stúdió: Kőrispatak: péntek-vasárnap 48’ (2015)


HARGITA megyei vetítések:

SZÉKELYKERESZTÚR, Erdélyi ifjúsági Egyesület székháza (Kriza János utca 11. szám alatt)
Október 13., csütörtök 18 óra

Szabó Károly: Kismértékben gyógyszer 43’ (2014)
Daczó Katalin, Berszán Árus György – Rubin stúdió: Kőrispatak: péntek-vasárnap 48’ (2015)
Közönségtalálkozó; Meghívott: Szabó Károly
Szervező: Erdélyi Ifjúsági Egyesület, Polgármesteri hivatal

CSÍKSZEREDA, Kájoni János Megyei Könyvtár
Október 14., péntek 17 óra

Szabó Károly: Székely ízőrzők 70’ (2014)
Közönségtalálkozó; Meghívott: Szabó Károly
Október 19., szerda 16,30 óra
Simon József, Kinda István: Molnárság, gabonaőrlés a kisbaconi vízimalomban 14’ (2015)
Várkonyi Eszter, Vargyasi Levente, Erdély András: Székely mesterségek 53’ (2016)
Szervező: Kájoni János Megyei Könyvtár

GYERGYÓCSOMAFALVA, Felső-Nyírkerti Rendezvénycsűr
Október 15., szombat 12.30 óra

Szabó Károly: Kismértékben gyógyszer 43’ (2014)
Szabó Károly: Székely ízőrzők 70’ (2014)
Várkonyi Eszter, Vargyasi Levente, Erdély András: Székely mesterségek 53’ (2016)
Szervezők: Polgármesteri Hivatal, Turisztikai Információs és Rendezvényszervező
Iroda

BORSZÉK, borszéki Kultúrotthon, (Kárpátok utca, 2 szám)
Október 16., vasárnap 17 óra

Szabó Károly: Kismértékben gyógyszer 43’ (2014)
Szervező: Borszéki Városi Könyvtár

BÖGÖZ, kultúrotthon
Október 17, hétfő 18 óra

Szabó Károly: Kismértékben gyógyszer 43’ (2014)
Szabó Károly: Székely ízőrzők 70’ (2014)
Szervező: Bögöz Polgármesteri Hivatala

GYERGYÓSZENTMIKLÓS, YourLivingRoom, (Testvériság sugárút 9. szám)
Október 17., hétfő 18 óra

Daczó Dénes, Berszán Árus György: Egymásra találva 58 (2016)
Daczó Katalin, Berszán Árus György: Kőrispatak: péntek-vasárnap 48’ (2015)
Közönségtalálkozó; Meghívottak: Daczó Dénes és Berszán Árus György
Szervező: Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ

CSÍKSZEREDA, Taploca utca, Kós Károly Szakközépiskola fiú bentlakása
Október 18., kedd 18 ora

Simó József, Kinda István: Fafaragás. A csernátoni Haszmann-műhely hagyományos jelképei 14’ (2015)
Fábián Andor, Farkas Antal: Testszobrászok viadala 35’ (2016)
október 20., 18 óra
Daczó Dénes, Berszán Árus György – Rubin Stúdió: Negyedszázad negyedéve 54’ (2015)
Szervező: Csángó továbbtanulók közössége

CSÍKSZEREDA, Providentia Idősek Központja, Zsögödi Nagy Imre utca, 140, Csíkszereda
Október 18., kedd
Szabó Károly: Székely ízőrzők 70’ (2014)
Október 19., szerda
Várkonyi Eszter, Vargyasi Levente, Erdély András: Székely mesterségek 53’ (2016)
Szevező: Riehen Egyesület

SZÉKELYUDVARHELY, Városi Könyvtár Látvány- és hangzóanyag részleg
Október 18., kedd 17 óra
Október 19., szerda 17 óra
Október 20., csütörtök 17 óra


CSÍKSZEREDA, Sapientia EMTE, 231-es terem (II-III éves Szociológia és HR szakos hallgatók)
Október 19., szerda 12 óra

Daczó Katalin, Berszán Árus György: Kőrispatak: péntek-vasárnap 48’ (2015)
Simon József, Kinda István: Molnárság, gabonaőrlés a kisbaconi vízimalomban 14’ (2015)
Fábián Kornélia, Farkas Antal: Teremtő kéz 30’ (2015)
Daczó Dénes, Berszán Árus György: Egymásra találva 58’ (2016)
Várkonyi Eszter, Vargyasi Levente, Erdély András: Székely mesterségek 53’ (2016)

GYIMESKÖZÉPLOK, A Kultúrotthon Gyűlésterme
Október 20., csütörtök 14 óra

Szabó Károly: Kismértékben gyógyszer 43’ (2014)
Szervező: Gyimesközéploki kultúrotthon

SZÉPVÍZ, Községháza – Pinceterem
Október 20., csütörtök 19 óra

Csúcs Mária, Csúcs Péter: Kipattintott napszilánkok 5’ (2015)
Daczó Dénes, Berszán Árus György – Rubin Stúdió: Negyedszázad negyedéve 54’ (2015)
Szervező: Szépvíz Község Polgármesteri Hivatala, Szépvízért Egyesület

GYERGYÓCSOMAFALVA, Szociális Központ
Október 20., csütörtök 19 óra
Daczó Katalin, Berszán Árus György: Kőrispatak: péntek-vasárnap 48’ (2015)
Daczó Dénes, Berszán Árus György – Rubin Stúdió: Negyedszázad negyedéve 54’ (2015)
Október 20., csütörtök 19 óra
Fábián Andor, Farkas Antal: Testszobrászok viadala 35’ (2016)
Simon József, Kinda István: Zsindelykészítés. Hagyományos zsindelykészítés Gelencén 14` (2015)
Szervezők: Polgármesteri Hivatal, Turisztikai Információs és Rendezvényszervező
Iroda, Szociális Központ

SIMÉNFALVA, Községi könyvtár
Október 23., vasárnap 13 óra

Szabó Károly: Kismértékben gyógyszer 43’ (2014)
Fábián Kornélia, Farkas Antal: Teremtő kéz 30’ (2015)
Szervező: Községi könyvtár, Unitárius és Református Egyház, Siménfalvi Polgármesteri Hivatal, Marosi Gergely Általános Iskola

SZÉKELYDOBÓ, kultúrotthon
Október 23., vasárnap 16 óra

Szabó Károly: Kismértékben gyógyszer 43’ (2014)
Szabó Károly: Székely ízőrzők 70’ (2014)
Szervező: Bögöz Polgármesteri Hivatala
top