Székelyföld Napok - Programok
napok  5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   ... 



csütörtök
05.
október
Székelyföld Napok: Ünnepélyes megnyitó

Gyergyóalfalu
17:00 | Petőfi Sándor Művelődési Ház



csütörtök
05.
október
Véső Ágoston művészfotó-kiállítása

Csíkszereda
18:00 | Megyeháza Galéria



péntek
06.
október
Vetélkedő Gyergyó neves embereiről

Gyergyószentmiklós
08:00 | Városi Könyvtár



péntek
06.
október
A 2 éves Csángórózsa

Gyimesközéplok
17:30 | Gyimesközéploki tájház



péntek
06.
október
Az 1956-os forradalom emlékére: Szirmok, virágok, koszorúk | vetítés

Gyergyószentmiklós
19:00 | Salamon Ernő Gimnázium díszterme



szombat
07.
október
Árnyalatok táralt megnyitó

Gyergyószentmiklós
18:00 | Pro Art Galáéria



szombat
07.
október
A 10 éves Madéfalvi Schola székelyföldi turnéja

Gyergyószentmiklós
19:00 | Szent Miklós-plébánia templom



vasárnap
08.
október
A 10 éves Madéfalvi Schola székelyföldi turnéja

Gyergyóremete
11:00 | Szent Lénárd Plébánia-templom



vasárnap
08.
október
In Eternum: Gyergyószéki Templomok szabadtéri fotókiállítás megnyitó

Gyergyóditró
12:00 | Templomkert



vasárnap
08.
október
Kristófi János Zsigmond orgonaművész koncertje

Gyergyószentmiklós
19:00 | Szent Miklós templom



hétfő
09.
október
Helyi kulturális örökség hasznosítása – szakmai tanácskozás

Csíkszentgyörgy
11:00 | Gál Sándor Ház



hétfő
09.
október
Laci Ürge bábelőadás

Borszék
12:00 | Művelődési Ház



hétfő
09.
október
Kulturális örökségünk gyerekszemmel - Gyerekrajzkiállítás

Székelyudvarhely
17:00 | Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont kiállítóterme



hétfő
09.
október
Fűrészelt anyanyelv könyvbemutató

Gyergyószárhegy
17:00 | Könyvtár



kedd
10.
október
Felzárkózva - XI. Hargitai Szalon -kiállítás Gyergyóremetén

Gyergyóremete
14:00 | a Községháza Tanácsterme



kedd
10.
október
Három csíki hadifogoly –dr. Balázs Lajos és ifj. Szén János dokumentumfilmjének bemutatója Csíkborzsovai Kultúrotthon

Csíkborzsova
19:00 | Csíkborzsovai Kultúrotthon



szerda
11.
október
Laci Ürge bábelőadás

Gyergyóditró
10:00 | Kőrösi Csoma Sándor Művelődési Ház



szerda
11.
október
Rózsaszínház: A három gida és a farkas (bábelőadás)

Maroshévíz
11:00 | Kemény János Elméleti Líceum díszterme



szerda
11.
október
Ludas Matyi – zenés mesejáték - a Csíki Kamarazenekar és a BonBon Matiné közös produkciója

Csíkszereda
12:00 | Szakszervezetet Művelődési Háza



szerda
11.
október
Folker együttes: Hangszersimogató

Gyergyószárhegy
13:00 | Kultúrház



szerda
11.
október
Rendhagyó irodalomóra a Zeyk Domokos Technológiai Líceumban

Székelykeresztúr
14:00 | Zeyk Domokos Technológiai Líceum



szerda
11.
október
Ludas Matyi – zenés mesejáték - A Csíki Kamarazenekar és a BonBon Matiné közös produkciója.

Csíkszereda
18:00 | Szakszervezetek Művelődési Háza



csütörtök
12.
október
Amabile Duó klasszikus koncert

Maroshévíz
10:00 | Liceului Octavian Tăslăuanu díszterem



csütörtök
12.
október
Csihán Királyúrfi bábelőadás

Nagygalambfalva
11:00 | Művelődési Ház



csütörtök
12.
október
Folker Együttes: Hangszersimogató

Csíkszenttamás
13:00 | kultúrotthon



csütörtök
12.
október
Amabile Duó klasszikus koncert

Gyergyószentmiklós
13:00 | Sfântu Nicolae Gimnázium



csütörtök
12.
október
János vitéz daljáték turné - a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem magánének szakos hallgatóinak székelyföldi turnéja

Szentegyháza
14:00 | Gábor Áron Művelődési Ház



csütörtök
12.
október
„Csodatevő lények a magyar népmesékben” rajzpályázat kiállítása és díjazása

Gyergyószentmiklós
14:00 | Pro Art Galáéria



csütörtök
12.
október
Classical Singers- Operett előadás

Székelyudvarhely
18:00 | Szent István terem, Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala



csütörtök
12.
október
Fűrészelt anyanyelv könyvbemutató

Gyergyóalfalu
18:00 | Petőfi Sándor Művelődési Ház



csütörtök
12.
október
60 Triptichon - Görbe György fotókiállítása

Csíkszereda
18:00 | a megyeháza földszinti kiállítótere



péntek
13.
október
Laci ürge-bábelőadás

Székelyudvarhely
11:00 | Móra Ferenc Általános Iskola, Székelyudvarhely



péntek
13.
október
Rendhagyó irodalomóra a József Attila Általános Iskola tanulóinak

Csíkszereda
11:00 | Hargita Kiadóhivatal



péntek
13.
október
Játszani és engedd, tematikus szabadtéri fényképkiállítás

Székelyudvarhely
13:00 | Haáz Rezső Múzeum, Székelyudvarhely



péntek
13.
október
XIII. Mária Út Konferencia - 1Úton Isten felé

Csíksomlyó
18:00 | Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság Multifunkcionális központja



péntek
13.
október
János vitéz daljáték turné - a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem magánének szakos hallgatóinak székelyföldi turnéja

Gyimesközéplok
18:00 | Központi Kultúrház



péntek
13.
október
Cântec, joc și voie bună

Maroshévíz
18:00 | Művelődési Ház



péntek
13.
október
Gyergyói Népzenészek találkozója

Gyergyószárhegy
19:00 | Művelődési Ház



szombat
14.
október
XIII. Mária Út Konferencia - 1Úton Isten felé

Csíksomlyó
07:30 | Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság Multifunkcionális központja



szombat
14.
október
16. Szépvízi káposztavágás és –vásár

Csíkszépvíz
08:00 | Nád-dűlő



vasárnap
15.
október
XIII. Mária Út Konferencia - 1Úton Isten felé

Csíksomlyó
08:00 | Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság Multifunkcionális központja



vasárnap
15.
október
XX. Századi pillanatok Gyergyószék életéből régi fotográfiákon fotókiállítás megnyitó

Gyergyócsomavalva
12:00 | Központi park



vasárnap
15.
október
János vitéz daljáték turné - a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem magánének szakos hallgatóinak székelyföldi turnéja

Gyergyóremete
17:00 | Balás Gábor Művelődési Ház





top